ruch-woda-dieta-sposob-na-metabolizm

Sześć sposobów na metabolizm

Sześć oczywistych sposobów na przyspieszenie metabolizmu Zęby skutecznie zrzucić nadwagę często sama dieta nie wystarczy, odnosi się to zwłaszcza do osób, które z jakiegoś powodu posiadają naturalnie niskim metabolizm. W takich sytuacjach pomoże kompleksowe podejście do problemu. Poniższe działania to jest najlepszy sposób, aby przyspieszyć spalanie kalorii, niezależnie od przyczyn; Ruch i jeszcze raz ruch … Continue reading Sześć sposobów na metabolizm
By
skuteczna fizjoterapia krakow

Sześć oczywistych sposobów na przyspieszenie metabolizmu

Zęby skutecznie zrzucić nadwagę często sama dieta nie wystarczy, odnosi się to zwłaszcza do osób, które z jakiegoś powodu posiadają naturalnie niskim metabolizm.

W takich sytuacjach pomoże kompleksowe podejście do problemu. Poniższe działania to jest najlepszy sposób, aby przyspieszyć spalanie kalorii, niezależnie od przyczyn;

  • Ruch i jeszcze raz ruch w każdej formie. Aktywny tryb życia przyczynia się do zwiększenia metabolizmu. Bieganie, aerobik, siłownia czy trening w domu zmuszą organizm do wydatkowania kalorii.
  • Ćwiczenia rehabilitacyjne. Wydajne szczególnie u starszych pacjentów ( około 60-70 lat), gdy u kobiet i mężczyzn dochodzi do zmniejszenia objętości masy mięśniowej.
  • Racjonalne pełnowartościowe produkty żywieniowe. Prawidłowo dobrana dieta eliminująca napady głodu pomoże pobudzić metabolizm. Proszę pamiętać, że dzienna dawka kalorii nie powinna być mniejsza niż 1200.
  • Rozsądne spożycie produktów zawierających białko. Proteiny bardzie niż tłuszcze i węglowodany przyczyniają się do przyspieszenia procesu spalania kalorii w organizmie.
  • Woda. Dzienna norma spożycia wody u każdego jest inna. Zależy od wielu czynników, związanych w szczególności ze stanem zdrowia, wagą, trybem życia. Pamiętajmy picie wystarczającej ilości płynów jest kluczowym elementem kompleksowego podejścia do szybszego spalania kalorii.
  • Zdrowy i odpowiedni komfort snu. Zaburzenia snu lub niewielką ilość godzin wypoczynku zmniejszają metabolizm i spowalniają proces spalania kalorii. Zdrowy człowiek musi spać, co najmniej 6-7 godzin na dobę.

 

Porada naszego eksperta

To sport w połączeniu z dietami daje najlepsze rezultaty: w procesie utraty wagi zmniejsza się objętość masy mięśniowej, co powoduje wolniejszy metabolizm. Budowanie mięśni prowadzi do wzrostu metabolizmu.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like