Sprawność fizyczna i umysłowa neurochirurg

Szybkia interwencja neurochirurga

Sprawność fizyczna i umysłowa może zależeć od szybkiej interwencji neurochirurga. Neurochirurg kojarzony jest z operacjami w przypadku zwyrodnień kręgosłupa lub usuwaniem guzów nowotworowych umiejscowionych w mózgu. Zastosowanie i formy neurochirurgii Zakres działań tego specjalisty jest jednak o wiele większy. Zajmuje się on pacjentami po wypadkach, których dotknęły obrażenia głowy w tym pęknięcia czaszki i podejrzenia … Continue reading Szybkia interwencja neurochirurga
By
skuteczna fizjoterapia krakow

Sprawność fizyczna i umysłowa może zależeć od szybkiej interwencji neurochirurga. Neurochirurg kojarzony jest z operacjami w przypadku zwyrodnień kręgosłupa lub usuwaniem guzów nowotworowych umiejscowionych w mózgu.

Zastosowanie i formy neurochirurgii

Zakres działań tego specjalisty jest jednak o wiele większy. Zajmuje się on pacjentami po wypadkach, których dotknęły obrażenia głowy w tym pęknięcia czaszki i podejrzenia o uszkodzenie mózgu. Będzie potrzeby również przy urazach kręgosłupa, jeżeli nastąpi podejrzenie o choćby minimalne uszkodzenie rdzenia kręgowego.

Neurochirurg przeprowadza również konsultacje, odnośnie do samoistnych krwawień śródczaszkowych, które mogą mieć podłoże nie tylko w zmianach naczyń krwionośnych mózgu lub po udarach. Specjalista ten opiekuje się także pacjentami, którzy chorują na dyskopatię. Zdecydowana większość z pacjentów wymaga jednak operacji i właśnie dlatego najlepiej jest, jeżeli wyłącznie jeden lekarz od samego początku prowadzi pacjenta, aż do momentu zakończenia całego procesu leczniczego.

Problemy onkologiczne często dotyczą również układu nerwowego, ale nie zawsze pośrednio. Do często spotykanych przypadków należą guzy umiejscowione na kręgosłupie, natomiast mniej na rdzeniu kręgowym. Jeżeli ulegniemy wypadkowi, choćby najmniejszemu, a w następstwie tego z dnia na dzień czujemy się coraz gorzej, niezwłocznie należy zdobyć skierowanie do neurochirurga.

zabieg-neurochirurgiNa podstawie kompleksowych badań, lekarz stwierdzi jak daleko zaszły zmiany i czy pacjent może mieć zagrożoną sprawność ruchową lub psychiczną. Objawy po urazach niezwykle często są bardzo zdradliwe i właśnie przez to bagatelizowane doprowadzają do trwałych chorób.  Do objawów niebezpiecznych i niepokojących należą między innymi, drgawki, uczucie rozpierania w głowie, jak również omdlenia i utrata przytomności. Ponadto mrowienie i drętwienie kończyn, zaburzenia wzroku i słuchu.

Tak naprawdę każda z tych dolegliwości nie może być lekceważona, ale w momencie, gdy nastąpi utarta lub częściowy zanik pamięci, myślenia, rozumowania i brak koncentracji to sygnał, że dzieje się coś wyjątkowo poważnego. Nie tylko po wypadkach objawy te się ujawniają, ale mogą dać o sobie znać z dnia na dzień zupełnie zdrowej osobie, wówczas wizyta u neurochirurga powinna być zaplanowana natychmiastowo.

Leave a Comment

Your email address will not be published.