Chirurgia ortopedyczna zabiegi leczenie

Chirurgia ortopedyczna – leczenie

Jakie zabiegi obejmują ortopedię? Chirurgia ortopedyczna to szereg kompleksowych zabiegów przeprowadzanych w klinikach dostosowując je odpowiednio do schorzeń. Zabiegi te polegają na: alloplastyce stawu kolanowego, a także biodrowego, leczeniu szkodzeń oraz złamań kości, realloplastyce stawu biodrowego oraz kolanowego. Zwichnięcia, skręcenia lub przeciążenia stawu, zerwanie ścięgna, artroskopia (nadgarstka, barku, więzadła, również kończyn dolnych, jak kolana i … Continue reading Chirurgia ortopedyczna – leczenie
By
skuteczna fizjoterapia krakow

Jakie zabiegi obejmują ortopedię?

Chirurgia ortopedyczna to szereg kompleksowych zabiegów przeprowadzanych w klinikach dostosowując je odpowiednio do schorzeń. Zabiegi te polegają na: alloplastyce stawu kolanowego, a także biodrowego, leczeniu szkodzeń oraz złamań kości, realloplastyce stawu biodrowego oraz kolanowego.

Zwichnięcia, skręcenia lub przeciążenia stawu, zerwanie ścięgna, artroskopia (nadgarstka, barku, więzadła, również kończyn dolnych, jak kolana i biodra), ale również usuwanie guzów kości, czy też leczenie chorób reumatoidalnych, operacje miednicy i operacje kręgosłupa, leczenie zrostów kości oraz leczenie osteoporozy.

Zabiegi ortopedyczne z reguły zostają wykonane nawet po upływie kilku lat, jeżeli pacjent skorzysta z opcji NFZ, ale można je wykonać prywatnie, co niestety wiąże się z wyjątkowo wysokimi kosztami leczenia.

Jakie schorzenia leczymy za pomocą ortopedii?

Schorzenia często nie dają poważnych powodów do zmartwień, a objawy traktowane są jako zwyczajne nadwyrężenie mięśni podczas pracy lub intensywnych treningów. W większości przypadków faktycznie objawy te mogą sugerować na przemęczenie, jednak pewna część osób dotkniętych chorobą, zbyt późno dostrzega zagrożenie. Do ortopedy niezbędne jest skierowanie, jednak w przypadku nagłego ataku bólu lub innych groźnych objawów, pacjent może zostać skierowany do badań oraz leczenia natychmiastowo.

 

Kiedy zatem należy udać się na konsultację ortopedyczną, aby nie dopuścić do sytuacji krytycznej? Przede wszystkim wtedy, gdy bóle w kościach albo stawach w trakcie wykonywania codziennych czynności dają się we znaki.

Atakują przykurcze mięśni w postaci ciągłej i nawracające bóle w kościach lub też stawach, również, gdy odczuwa się ograniczenie ruchomości w stawach. Niezwykle często przyczyny bólu kwalifikowane są wyłącznie do zabiegów w ramach chirurgii ortopedycznej.

W czasach, gdy medycyna wyjątkowo stała się wysoko rozwinięta, chirurgia ortopedyczna bardzo często ma możliwość przeprowadzenia zabiegów, która będzie dla pacjenta mało inwazyjna, jak np. artroskopia stawu kolanowego lub artroskopia biodra, artroskopia łokcia i wiele innych zabiegów.

Leave a Comment

Your email address will not be published.