Antybiotyki naturalne

By
skuteczna fizjoterapia krakow

Masz wrażenie, że przetestowałeś już wszystkie możliwe zioła na odporność, a wciąż czujesz się chory? Próbujesz ratować się prozdrowotnymi herbatkami, do których dodajesz mnóstwo soku z cytryny i miodu, a kaszel dalej nie mija i wręcz staje się coraz bardziej dokuczliwy? Prawdopodobnie potrzebujesz czegoś silniejszego. Zamiast męczyć się z wypijaniem kolejnych porcji niesmacznych ziółek, sięgnij po coś, co naprawdę ci pomoże. Teraz potrzebne są ci już tylko naturalne antybiotyki. Niektóre rośliny potrafią świetnie sprawdzić się w tej roli, a ich działanie nie odbiega zbyt mocno od działania tradycyjnych antybiotyków przepisywanych na receptę.

Bez dwóch zdań na miano najlepszego naturalnego antybiotyku świata zasługuje tylko jedno warzywo – czosnek. Jest tanie i łatwo dostępne, a jednak rzadko kiedy z niego korzystamy. Oczywiście czasami dodajemy kilka ząbków czosnku do jakiejś potrawki czy gulaszu, jednakże w ogóle o nim nie myślimy, gdy zaczynamy chorować. Trzeba to zmienić. Zapamiętaj więc sobie, że to właśnie czosnek jest najlepszym naturalnym antybiotykiem ze wszystkich dostępnych produktów spożywczych. Ma całą masę dobrych witamin i minerałów oraz inne aktywne składniki, dzięki którym może radzić sobie ze zwalczaniem bakterii i grzybów. Oczywiście czosnek nie ma zbyt przyjemnego smaku. Jest bardzo ostry, przez co trudno zjeść go tak po prostu, zupełnie na surowo. Jeżeli więc nie jesteś w stanie znieść jego smaku, nawet mają w głowie to, że jest to najlepszy naturalny antybiotyk, możesz rozpuścić go sobie w ciepłym mleku albo posmarować nim gorące tosty. Najlepiej jednak zrobisz, gdy mimo wszystko zmusisz się do zjedzenia kanapki z surowym czosnkiem. W takiej postaci zadziała najszybciej i najmocniej.

Istnieją jeszcze dwa całkiem niezłe naturalne antybiotyki, którymi też możesz się ratować, jeżeli sam czosnek okaże się za słaby w swoim działaniu. Wypróbuj zatem koniecznie także cebulę i oregano. Te trzy podstawowe produkty spożywcze powinny dać sobie radę z niemalże każdą chorobą, nawet jeśli póki co czujesz, że jutro będzie tylko gorzej.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like