Zadbaj o swoje stopy

Przeglądając dziesiątki filmów dotyczących naszych stóp w internecie, produkcja Krakowskiego Centrum Osteopatii  wyjątkowo zapadł mnie w pamięci. Uznałam że warto podzielić się nią z czytelnikami. Z filmu dowiemy się że stopa pełni wiele kluczowych funkcji tak niezwykle istotnych do prawidłowej pracy układu ruchu. Zaliczyć do nich można – funkcję podporową, stabilizacyjną, amortyzacyjną, a także koordynacyjną. … Continue reading Zadbaj o swoje stopy
By
skuteczna fizjoterapia krakow

Przeglądając dziesiątki filmów dotyczących naszych stóp w internecie, produkcja Krakowskiego Centrum Osteopatii  wyjątkowo zapadł mnie w pamięci. Uznałam że warto podzielić się nią z czytelnikami.

Z filmu dowiemy się że stopa pełni wiele kluczowych funkcji tak niezwykle istotnych do prawidłowej pracy układu ruchu. Zaliczyć do nich można – funkcję podporową, stabilizacyjną, amortyzacyjną, a także koordynacyjną. Ze względu na swoje zadanie, stopa staje się potencjalnym źródłem dolegliwości odczuwanych powyżej stawu skokowego. W związku z tym, jakiekolwiek problemy z pracą tej części ciała, mogą przyczynić się do wielu problemów związanych z funkcjonowaniem całego układu ruchu.

Ponadto należy wiedzieć, że to właśnie stopa stanowi punkt zaczepienia dla wielu taśm mięśniowo-powięziowych. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z wypowiedzią fizjoterapeutki . W swoim filmie podkreśla, że współcześnie użytkowane obuwie bardzo skutecznie ogranicza biomechaniczne możliwości stopy, upośledzając jej funkcję, a także osłabiając strukturę. Jakie buty można zaliczyć do tych niewłaściwych? Obejrzyj film, a wszystkiego się dowiesz. Na pewno i Ty takie nosisz. Na szczęście dziedzina medycyny jaką jest fizjoterapia może skutecznie na to zaradzić.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like