Nawigacja

 • Turniej Hearthstone’a

  Turniej Hearthstone’a

  Turniej_Hearthstone’a

   

          W  dniu 24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Jana Pawła II w Żurominie odbyła się II edycja TurniejuHearthstone’a.  Celem zorganizowanych rozgrywek jest rozwijanie zdolności matematycznych, myślenia logicznego oraz  strategicznegooraz zdobywanie umiejętności gry w grupie. Podjęta rywalizacja dała możliwości na poznanie oraz integrację graczy z żuromińskich szkół – LO Żuromin, ZS Nr 1, ZS Nr 2 oraz ZSP w Żurominie. Do turnieju zgłosiło się 19 uczestników.Rozgrywki rozpoczęły  się o godzinie 9.00, Poniższe zdjęcie zawiera rozkład meczy. 

   

  W wyniku  rywalizacji wyłoniono następujących laureatów:

  I miejsce         - Filip Przystup

  II miejsce        - Sebastian Budka

  III miejsce       - Artur Kluskiewicz

  Uroczyste wręczenie nagród i zakończenie rozgrywek odbyło się  godzinie 15:30.Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński – Pan Jerzy Rzymowski.

  Fundatorem nagród (karty prezentowe na kwoty 200zł – I m-ce, 150 zł – II m-ce i 100 zł – III m-ce do realizacji w empik) było Starostwo Powiatowe w Żurominie

  Słodkości dla uczestników zapewniła firma nsg Kazimierz  Zieliński.

  Na sali panowała przyjazna atmosfera oraz gra fair play.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecność.

  Opiekunami turnieju byli nauczyciele przedmiotów informatycznych - Krzysztof Budka i Grzegorz Wronkowski.

  mgr inż. Krzysztof Budka

 • Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych

  Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych

         W dniu 19.04.2018r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie odbył się Konkurs Wiedzy i Umiejętności Technicznych, zorganizowany przez tę uczelnię. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy III TSM w składzie Dawid Sinkiewicz, Krzesimir Krzywda, Krystian Ulanowski. Podczas zawodów zespoły trzyosobowe rywalizowały w dwóch etapach – wiedzy teoretycznej( 20 pytań ) i wiedzy praktycznej(6 zadań w formie praktycznych poleceń). Po pierwszym etapie nasz zespół zajmował czwarte miejsce i zakwalifikował się do drugiego etapu,  po którym awansował  wraz ze szkołą z Ciechanowa na drugie miejsce. W dogrywce na torze gokartowym(wyścig na czas) nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Gratulacje.

   

  >> GALERIA <<

 • Tradycyjny Sad

  Tradycyjny Sad

          W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana  Pawła II w Żurominie grupa Młodych Sadowników pod kierunkiem opiekunki Pani Marii Skolmowskiej Karpińskiej, wraz ze Starostą  Żuromińskim, Panem Jerzym Rzymowskim i  dyrekcją szkoły , posadziła pierwsze drzewka w szkolnym  Mini-Sadzie.

  To kolejne, chyba najważniejsze działanie, związane z uczestnictwem młodzieży w konkursie ,,Tradycyjny Sad” oraz z realizacją szkolnego programu promocji zdrowia i ogólnopolskiego programu ,,Aktywnie po zdrowie”.

  Młodzi Sadownicy ochoczo wzięli się do pracy. Niektórzy z nich po raz pierwszy w życiu brali udział w pracach ogrodniczych, ale sprawiło im to dużą przyjemność, tym bardziej, że sadzić drzewka pomagał im  sam Pan Starosta a cennych rad udzielała opiekunka projektu. Satysfakcja uczniów będzie rosła wraz z drzewkami. Będą opiekować się jabłoniami jeszcze przez dwa lata (do ukończenia szkoły). Później opiekę nad sadem przejmą  młodsi uczniowie. Pod troskliwą opieką pasjonatów natury jabłonie kiedyś zakwitną i wydadzą owoce. Staną się cennym i nieodzownym elementem szkolnego pejzażu i będą naszą chlubą przez lata.

  Ewa Janulewska.

   

   

  >> Galeria <<

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie najlepszą szkołą powiatu żuromińskiego w piłce nożnej 6 - osobowej chłopców.

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie najlepszą szkołą powiatu żuromińskiego w piłce nożnej 6 - osobowej chłopców.

    W dniu 17.04.2018r. na kompleksie Orlik w Żurominie odbył się turniej piłki nożnej szkółponadgimnazjalnych. Na zawody stawiły się wszystkie szkoły z powiatu, mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja ZSP Żuromin zajęła pierwsze miejsce broniąc mistrzostwa powiatu z ubiegłego roku nie dając się pokonać żadnej ze szkół. Klasyfikacja końcowa:

  1. ZSP Żuromin
  2. LO Bieżuń
  3. LO Żuromin
  4. ZSP Zielona

   

  Wyniki meczów : LO Żuromin – LO Bieżuń – 1:2

                                 ZSP Żuromin – ZSP Zielona 2:0

                                 ZSP Żuromin – LO Bieżuń 2:0

                                 ZSP Zielona – LO Bieżuń 1:6

                                 ZSP Zielona – LO Żuromin 1:1

                                 ZSP Zielona – LO Żuromin 0:0

   

  Skład : Nikodem Kowalski, Szymon Szmyt, Jakub Orłowski, Michał Szumiński, Jakub Kaźmierski, Maciej Narewski, Patryk Kasprzykowski, Miłosz Leśniewski, Kamil Skolmowski, Michał Szulc, Tomasz Rutecki, Łukasz Konic, KryspinMusiałek, 

 • Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga !

  Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga !

        Dnia 17.04.2018 w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej panią Annę Czaplejewicz. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich technikum. Prezentacja związana była z programem Profilaktyki Aids/HIV pod hasłem „Mam czas rozmawiać”. Celem debaty było uwrażliwienie uczniów na ścisły związek narkomanii z możliwością zarażenia się wirusem HIV. Uczniowie dowiedzieli się o drogach zakażenia, środkach bezpieczeństwa i możliwościach leczenia. Podczas debaty młodzież miała możliwość zadawać pytania oraz otrzymała ulotki informacyjne. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Ewę Przyborowską, panią Karolinę Lewandowską oraz panią Aleksandrę Kowalczyk.

 • VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

  VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

  VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

   

   

              14 Kwietnia 2018 w Tychach rozstrzygnięto Ogólnopolski konkurs - VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

  konkurencje: tekst production

  kategoria:      Juniorzy

  Uczeń naszej szkoły Błażej Makuszewski zajął pierwsze miejsce, pokonując w finale 40 uczestników i osiągając wynik 398,3 uderzeń netto na 1 minutę.

  Dla mniej wtajemniczonych to 6,6 uderzeń klawisza na 1 sekundę

  Gratulujemy zwycięzcy i jego opiekunowi.

   

 • Piotr Łukaszewski laureatem POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

  Piotr Łukaszewski laureatem POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

        12 kwietnia 2018r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w Zakresie Pojazdów i Maszyn.

  Uczeń naszej szkoły (kl. IV TSM ) – Piotr Łukaszewski otrzymał nagrodę III stopnia – indeks na Politechnikę Warszawską – Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.

  To ogromny sukces Piotrka oraz jego wychowawcy i nauczyciela – Pana Romana Bartkowskiego, który co roku przygotowuje uczniów do zmagań konkursowych i co roku uczniowie zajmują wysokie lokaty.

  W tym roku sukces ucznia jest ogromny. Wywalczył sobie maksymalną liczbę punktów i indeks na studia. Wyprzedzili go jedynie koledzy ze szkoły warszawskiej (Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych). Różnica była minimalna i kształtowała się na poziomie 1pkt.

  Gratulujemy Piotrowi i życzymy powodzenia na maturze oraz sukcesów na wymarzonym kierunku studiów.

   

  Ewa Janulewska

   

   

  Piotr Łukaszewski laureatem POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ - Obrazek 1

 • POBÓR KRWI

  POBÓR KRWI

  Pobór krwi

          10 kwietnia 2018r. w naszej Szkole przeprowadzono pobór krwi.   Organizatorem tej szlachetnej akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Dzięki ofiarności uczniów i pracowników szkoły pozyskano 6.5 litra krwi, która komuś uratuje zdrowie i życie.

 • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

  DZIEŃ  OTWARTYCH  DRZWI

  DZIEŃ    OTWARTYCH   DRZWI

  „ Nasza Szkoła czeka na Was”.

   

             Tegoroczny  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI  odbył się w naszej szkole
  12 kwietnia. Gościliśmy w „naszych skromnych progach” gimnazjalistów ze szkół z powiatu żuromińskiego wraz z opiekunami. Od godz. 815  grupa nauczycieli i uczniów witała miłych gości i zapraszała do obejrzenia szkoły, służąc informacjami na temat oferty edukacyjnej, atrakcyjności kształcenia, bazy dydaktycznej i życia szkoły. Gimnazjaliści obejrzeli wszystkie ważne pracownie przedmiotowe:  komputerowe, mechatroniczne, mechaniczne, ekonomiczne, w których nauczyciele prezentowali poszczególne kierunki     kształcenia. Goście odwiedzili również Szkolną Izbę Pamięci
   i internat. Dużo pozytywnych emocji i informacji  dostarczyła młodzieży wyświetlana w holu szkoły prezentacja o profilach kształcenia, osiągnięciach uczniów
   i codziennym życiu naszej placówki. W „ kąciku z kroniką szkoły” gimnazjaliści mogli pobrać informatory i wnioski o przyjęcie do szkoły, a także obejrzeć ciekawe zdjęcia ze szkolnych wydarzeń. Na opiekunów gimnazjalistów czekała słodka niespodzianka w „ kąciku kawowym” w jednej  z sal lekcyjnych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem promowali naszą szkołę na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Tam też udali się uczniowie klas kończących szkołę z opiekunami. Maturzyści zapoznali się z ofertami edukacyjnymi wyższych uczelni. Uczniowie klas IV technikum i III zasadniczej szkoły zawodowej zapoznali się także z promocją przedstawicieli pracodawców i prezentacją krajowych ofert pracy. Mieli również możliwość przeprowadzenia rozmowy oraz skorzystania z porad ekspertów.

  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI upłynął w miłej i przyjaznej  atmosferze. Przez te kilka chwil staraliśmy się oddać atmosferę szkoły, pokazać jej charakter i ducha,
   a tym samym przekonać gimnazjalistów, że warto do nas wrócić.

  Wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki, mamy nadzieję, że od września grono uczniów powiększy się o licznych chętnych do nauki w naszej szkole.

  Organizatorzy

   

  >>  GALERIA <<

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych

        10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany przez  p. Magdalenę Brydzińską, p. Karolinę Lewandowską, p. Ewę Przyborowską oraz p. Pawła Marcinkowskiego.  Miał on na celu promowanie nauki języków obcych  oraz podkreślenie znaczenia ich znajomości. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych  w marcu odbył się wyjazd na sztukę anglojęzyczną pt. ‘’My Sister Syria”. Zorganizowano również konkurs przedmiotowy z języka angielskiego. Podczas akademii odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

  Kolejnym punktem programu był występ Kuby Kalkowskiego wraz z zaproszonymi gośćmi:  Karoliną Bielską i Krzyśkiem Kalkowskim. Wykonali oni piosenkę ‘’Hallelujah”.  Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o językach w którym przedstawiciele wybranych klas mieli do wykonania 9 zadań związanych z kulturą, rozrywką i językiem różnych krajów. Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Zwycięską grupą okazała się klasa ITMI z przedstawicielami: Kingą Rzymowską, Jakubem Piechotą i Marcinem Kaźmierskim. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę kupon na dużą pizzę.

  Dzięki uczniom z klasy IITMI i ich wykonaniu piosenki ‘’Love me do” zespołu The Beatles mieliśmy okazją poczuć klimat Wielkiej Brytanii lat sześćdziesiątych. Wielu uczniów zaangażowało się w przygotowanie  i przebieg tego szczególnego dnia. Przygotowano plakaty i dekoracje, występy oraz potrawy regionalne. Z niecierpliwością czekamy na obchody tego dnia w kolejnym roku szkolnym.

   

  Nauczyciele Języków Obcych

   

   

  >>  GALERIA <<

 • REKRUTACJA

  REKRUTACJA - Obrazek 1

 • Wyjazd na sztukę w języku angielskim ,,My Sister Syria”

  Wyjazd na sztukę w języku angielskim ,,My Sister Syria”

   

         12 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Brydzińskiej, p. Piotra Zgorzelskiego i p. Wojciecha Góralskiego udali się na wycieczkę do Warszawy na spektakl teatralny pt. ,,My Sister Syria”. Wyjazd miał na celu rozwijanie umiejętności językowych oraz  zapoznanie z literaturą i teatrem anglojęzycznym.

  Spektakl poruszał temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja skłaniająca do refleksji i głębszego zrozumienia problemu wojny w Syrii i jej konsekwencji.

 • GRANTY JUŻ PRZEKAZANE - w ZSP działają Młodzi Sadownicy

  GRANTY JUŻ PRZEKAZANE - w ZSP działają Młodzi Sadownicy

  GRANTY JUŻ PRZEKAZANE -  w ZSP działają Młodzi Sadownicy

         "Młodzi Sadownicy" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie zdobyli grant na założenie "Mini sadu"

  W listopadzie 2017 roku uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie zgłosili się do konkursu "Tradycyjny sad" i znaleźli się pośród 126 szkół, które przeszły do drugiego etapu konkursu.

  Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad Projektem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego;

  Partnerami Konkursu są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny-Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

  Udział w konkursie oraz wszelkie działania podejmowane przez uczniów miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposoby ich pielęgnacji niepowodujące negatywnego wpływu na środowisko. Zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian jabłoni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich;

  Konkurs "Tradycyjny Sad" jest też częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Dzięki jego realizacji promuje się stare odmiany drzew owocowych i tworzy mapy pomologiczne.

  Pierwsza edycja Konkursu realizowana w roku szkolnym 2017/2018 poświęcona była tradycyjnym odmianom jabłoni. Konkurs prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składa się z dwóch etapów głównych: "Rozmawiamy o sadzie" i "Zakładamy Sad"

  „Mini Sad” powstanie na terenie należącym do szkoły, usytuowanym od strony południowo-zachodniej, blisko pracowni biologicznej, z której będzie można obserwować codziennie jak rosną i rozwijają się posadzone przez uczniów drzewa. Obszar otoczony jest piękną zielenią żywopłotu oraz cisami i tujami. Realizujemy w ten sposób ważne w życiu szkoły elementy programu profilaktyki zdrowotnej i ekologicznej. Drzewa upiększą teren, a ich owoce za kilka lat będą smaczną i zdrową przekąską. Ponadto „Mini Sad”, jako dzieło uczniów stanowi ważny element działań w realizacji programu profilaktytki prozdrowotnej i ekologicznej. Uczniowie wspólnie wybrali odmiany drzew owocowych. Są to: Jabłoń Ananas Berżenicki , Jabłoń Antonówka, Jabłoń Grafsztynek , Jabłoń Kosztela.

   W wyborze drzew pomagały im zajęcia tematyczne z opiekunem P. Marią Skolmowską-Karpińską oraz konsultacje z doświadczonymi sadownikami. Uczestnicy szukali też informacji w książkach, publikacjach naukowych. Promowali naszą akcję na stronie szkoły, na facebooku. Prowadzą Księgę Sadu i prezentują swoje działania rodzicom w czasie wywiadówek.

   Starania uczniów zostały docenione przez organizatorów którzy przyznali im wysoką ocenę punktową  540 punktów/na 600 punktów. Dzięki temu szkoła otrzymała grant na zakup drzewek i innych akcesoriów związanych z zakładaniem” Mini Sadu”

              W perspektywie nie tylko uczniowie biorący udział w konkursie, ale także cała szkoła i lokalna społeczność będzie mogła się cieszyć widokiem pięknych drzew i smakiem soczystych owoców. Powstanie także raport z drugiej części konkursu.

              W skład zespołu wchodzą uczniowie klas technikum informatycznego i handlowego:

  1. Zuzanna Miłoszewska

  2. Artur Cywiński

  3. Julia Sadowska

  4. Natalia Szydłowska

  5. Patrycja Szatkowska

  6. Patrycja Ratka

  7. Monika Gałka

  8. Katarzyna Dobies

  9. Weronika Ratka

  Opiekunem młodzieży jest nauczycielka biologii - Pani Maria Skolmowska-Karpińska.

              Młodzi sadownicy uczą się biologii na poziomie rozszerzonym. Grupa osób z pasją do informatyki zajęła się promocją projektu w internecie i na różnych forach publicznych. Uczniowie uzdolnieni plastycznie przygotowali materiały promocyjne oraz wizytówkę w formie logo i Księgi Sadu. Umiejętności z zawodu handlowca przydały się do opracowania harmonogramu wydatków oraz dokonania właściwych zakupów.  Pasjonaci fotografii zajęli się uwiecznianiem wszelkich działań grupy.

              Uczniowie, spotykają się regularnie na zajęciach rozszerzonych z biologii i organizują szereg akcji ekologicznych promujących zdrowy styl życia. Mówią o sobie, chcielibyśmy przyczynić się do bioróżnorodności na naszym terenie i przywrócić tradycyjne odmiany jabłoni.

  W pierwszym etapie projektu zespół wykonał szereg zadań oraz opisał je w formie raportu i przesłał do oceny. Wszystkie oceny dotyczyły założenia szkolnego mini-sadu oraz rozpropagowaniu tej ekologicznej inicjatywy.

 • VI POWIATOWY PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH "GRAJEK 2018"

  VI POWIATOWY PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH &quot;GRAJEK 2018&quot;
  16.03.2018

       16 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się  VI Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych ,, Grajek 2018”.  W tym roku zaprezentowały się następujące zespoły i wokaliści z terenu szkół powiatu żuromińskiego: ,, PSL” z Żuromińskiego Centrum Kultury , ,,TwoBloomingVoices ” z Zespołu Szkół w Lutocinie , ,, Głosy LO” i Sara Zaniewska z Liceum Ogólnokształcącego  w Żurominie, Maria Matysiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej i Daria Ejnik z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie reprezentowali : zespół ,, Tacy a nie inni” ( w składzie: Julia Sadowska, Marek Wypych i Maciej Ogrodowczyk),Kamil Pesta i Przemysław Szeluga – ,, Panda”. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie Pani Joanna Jucewicz – Morawska.

  Tegorocznemu ,, Grajkowi ’’ przewodziło hasło o tematyce profilaktycznej ,, Prawdziwie wolni , bo wolni od uzależnień”.  Uczestnicy zaprezentowali szeroką gamę stylów muzycznych : od melancholijnych i nastrojowych ballad, znanych utworów rockowych i muzyki rozrywkowej po autorską twórczość w stylu disco polo i rap.

  Zmagania zespołów i  wokalistów oceniało jury w składzie: Paula Borkowska, Jarosław Dąbrowski i Jacek Lorkowski, które przyznało wyróżnienia w kategorii ,, Rockujący muzyk ,,Rockujący głos” i ,, Rockujący zespół”. Przewodniczący jury jako znany muzyk lokalnej sceny  udzielił tym młodym wykonawcom cennych rad  do dalszej pracy .

  Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

  ,, Grajek” dostarczył nam wielu niezapomnianych muzycznych wrażeń i dużej dawki pozytywnej energii. Zintegrował muzycznie uzdolnioną młodzież ze szkół powiatu żuromińskiego i pokazał alternatywny sposób spędzania czasu wolnego, czasu bez uzależnień.

  Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia:

  • Starostwu Powiatowemu w Żurominie za ufundowanie statuetek,
  •  Stowarzyszeniu Wagon Inicjatyw za ufundowanie statuetki dla ,, Rockującego muzyka”,
  •  Panu Januszowi Kuklewiczowi – Dyrektorowi Żuromińskiego Centrum Kultury oraz Panu Tomaszowi Krzywdzie i Michałowi Nowakowskiemu również z ŻCK – za obsługę techniczną oraz udostępnienie sprzętu muzyczno- nagłaśniającego,
  •  Panu Jerzemu Filipskiemu za transport sprzętu nagłaśniającego.

  Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie za ufundowanie dyplomów i słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości.

  >> GALERIA <<

   

   

 • Turniej E-SPORT ZSP Żuromin

  Turniej E-SPORT ZSP Żuromin

  Turniej E-SPORT ZSP Żuromin

              W dniu 10 marzec 2018 r. odbyła się IV edycja turnieju Counter-Strike Global Offensive. Celem rozgrywki wśród uczestników była nauka planowania taktycznego,  rozwoju zdolności manualnych, refleksu w grze CS:GO. Podjęta rywalizacja przyczyniła się do nawiązania współpracy uczniów społeczności gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

              Do konkursu zgłoszono 12 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Żuromińskiego. W wyniku rywalizacji online do finału turnieju LAN wyłoniono 6 drużyn.

              Finał rozgrywek LAN odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. W dniu 10.03.2018 i trwał od godziny 8:30 do godziny 19:30. Na sali panowała bardzo miła atmosfera z zachowaniem zasad fair play. W wyniku rywalizacji wyłoniono następujących laureatów:

              Pierwsze miejsce zajęła drużyna Easy-Peasy w składzie:

  Hubert Woźniak

  Damian  Skoroch

  Mateusz Śliwiński

  Dawid Jędrzejewski

  Filip Falkiewicz

                  Drugie miejsce zajęła drużyna 8Fade w składzie:

  Miłosz Truszczyński

  Michał Bilicki

  Łukasz Rama

  Jakub Brydziński

  Szymon Szmyt

                  Trzecie miejsce zajęła drużyna Tosia i Orkiestra w składzie:

  Patryk Kacprzykowski

  Dawid Banaszewski

  Kacper Twarogowski

  Dawid Sznajderowski

  Dawid Ługowski

  Fundatorem nagród dla laureatów turnieju był prywatny sponsor Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie mgr inż. Wojciech Smoliński. 

              Zmagania uczestników można było na bieżąco śledzić poprzez stream na świetlicy szkolnej. Turniej okazał się doskonałą formą dobrej zabawy, mając na celu pozyskanie umiejętności komunikacji i integracji grupy.

              Osobami odpowiedzialnymi za organizację rozgrywek byli nauczyciele informatycy ZSP w Żurominie Łukasz Głowacki, Robert Lemański, Krzysztof Gutowski.Za oprawę techniczną odpowiedzialni byli uczniowie klasy II TI oraz III TI w osobie: Miłosz Tucholski, Jakub Więckowski.

  inż. Łukasz Głowacki

   

   

  >> Galeria <<

 • GRAJEK 2018

  GRAJEK 2018 - Obrazek 1

 • DZIEŃ KOBIET
  08.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ KOBIET .

 • Konkurs informatyczny "Dzień Bezpiecznego Internetu 2018" - Tworzymy Kulturę Szacunku w Sieci

  Konkurs informatyczny "Dzień Bezpiecznego Internetu 2018" - Tworzymy Kulturę Szacunku w Sieci

   

      W dniu 27.02.2018 r. po raz kolejny odbył się konkurs pod nazwą „Dzień Bezpiecznego Internetu" zorganizowany przez Komisję Przedmiotów Informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. W etapie międzyszkolnym na poziomie gimnazjów wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Zieluniu,  Lubowidzu, Syberii, Lutocinie oraz Gimnazjum Nr 1 w Żuromine i Nr 2 w Żuromine. W etapie międzyszkolnym na poziomie szkół ponadgimnazjalnym wzięli udział uczniowie z LO w Żurominie i ZSP w Żurominie.

      Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po zestawieniu wyników indywidualnych oraz zsumowaniu punktów poszczególnych drużyn  przystąpiono do rozgrywki finałowej. Do finału międzyszkolnego zakwalifikowały się trzy  drużyny z gimnazjów i trzy drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

      W grupie wiekowej „GIMNAZJA” do finału awansowały drużyny: Gimnazjum Nr 1 w Żurominie, Gimnazjum w Lutocinie oraz Gimnazjum w Syberii.

  W grupie wiekowej „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE” do finału awansowały drużyny: kl. III TI, kl. I TI oraz z kl. II TI. ( ZSP Żuromin) .                                    

  Końcowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  W kategorii „GIMNAZJA”:

  • I  miejsce – Gimnazjum w Lutocinie
  • II  miejsce – Gimnazjum w Syberii
  • III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Żurominie

  W kategorii „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE”:

  • I miejsce –  kl. II TI ZSP Żuromin
  • II miejsce –  kl. III TI ZSP Żuromin
  • III miejsce – kl. I TI ZSP Żuromin

    Zwycięzcy konkursu  otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

   

 • Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom

  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom

      Dnia 26 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły:

  • Julia Burchard - klasa I TH,
  • Julia Kowalska - klasa ITH,
  • Aleksandra Ulatowska - klasa I TH,
  • Damian Goliat - klasa III TSM,

  wraz z opiekunem Piotrem Oleksiak, wzięli udział w eliminacjach miejsko – gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Julia Kowalska izakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 9 marca na terenie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Dziękujemy uczestnikom oraz gratulujemy Julce życząc powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie
  ul. Lidzbarska 27
  09-300 Żuromin
 • (23) 657-25-02

Galeria zdjęć