Nawigacja

 • Komunikat Komendanta Głównego Policji w sprawie uzywania substancji psychoaktywnych

  Komunikat Komendanta Głównego Policji w sprawie uzywania substancji psychoaktywnych - Obrazek 1

 • TURNIEJ TENIS STOŁOWEGO

  TURNIEJ TENIS STOŁOWEGO - Obrazek 1

     12 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej tenisa stołowego o mistrzostwo ZSP Żuromin. Udział w turnieju wzięło 34 zawodników. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Jarkowska z klasy II TSH, drugie miejsce zajęła Szczepkowska Ilona II TSH a trzecie miejsce Szczepkowska Natalia również z klasy II TSH.

  W kategorii chłopców I miejsce zdobył Chojnacki Wiktor z klasy          III THS, drugie miejsce Lewandowski Kamil  z klasy IV TS a trzecie miejsce Ługowski Arkadiusz  z klasy I TS

  Puchary i  pamiątkowe dyplomy wręczył dyrektor szkoły pan Wojciech Smoliński i nauczyciel wf pan Sławomir Kołaciński. Najlepszym tenisistom życzyli dalszych sukcesów na zawodach wyższego szczebla. Życzenia się spełniły, gdyż następnego dnia 14 grudnia 2018 r. w Mławie, w turnieju drużynowym  na szczeblu rejonu ,organizowanym przez Mazowiecki Szkolny Związek Sportowy pod nazwą „Licealiada” , Chojnacki Wiktor i Kamil Lewandowski zajęli pierwsze miejsce zwyciężając drużynę z Ciechanowa a następnie dwie drużyny z Mławy i będą reprezentować naszą szkołę w finale mazowieckim! Wielkie gratulacje dla chłopaków.

   

  >> GALERIA <<

   

   

 • POBÓR KRWI w ZSP Żuromin

  POBÓR KRWI w ZSP Żuromin

  POBÓR KRWI          12 grudnia 2018 r. w naszej Szkole przeprowadzono pobór krwi.   Organizatorem tej szlachetnej akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Dzięki ofiarności uczniów i pracowników szkoły pozyskano 11 litrów  krwi, która komuś uratuje zdrowie i życie.

   

  >> GALERIA <<

 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

       W ubiegły piątek, 14 grudnia 2018 roku, w Żuromińskim Centrum Kultury odbył się etap rejonowy XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą Szkołę na Olimpiadzie reprezentowała uczennica klasy III TH – Julia Sadowska. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Julia zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu okręgowego.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Finał Szlachetnej Paczki 2018

  Finał Szlachetnej Paczki 2018

  Finał Szlachetnej Paczki 2018

   

   

      Gospodarzami tegorocznej edycji był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Jana Pawła II w Żurominie.

  Wszystkim darczyńcom za serce, wrażliwość, ochotę do pracy i niesienia pomocy, za wiarę w to, że pomaganie innym zmienia świat na lepsze.

   

  Serdecznie dziękujemy!

   

  >> GALERIA <<

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Świąteczna Akcja „Paczka”

  Świąteczna Akcja „Paczka”

  Świąteczna Akcja „Paczka”.

      W dniach 30 listopada i 3 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka środków finansowych w ramach Świątecznej Akcji „ Paczka” – Pomoc Polakom na Kresach.

  Akcja odbywała się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.

  Szkolne koło wolontariatu, w składzie: Kinga Rzymowska i Kinga Grablewska z klasy II TMI oraz Dominika Piórkowska, Natalia Szczepkowska, Ilona Szczepkowska i Natalia Jarkowska z klasy II TSH, kwestowało na rzecz wsparcia rodaków z Białorusi. W akcji brała udział cała społeczność szkoły: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły. Uzbieraną kwotę  przelano na konto Fundacji.

  Dziękujemy wszystkim za dar serca. Mamy nadzieję, że Polacy z Kresów będą się cieszyć świątecznymi upominkami.

  W imieniu organizatorów i wolontariuszy – Anna Wilary.

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI

  SZKOLNE MIKOŁAJKI

  SZKOLNE  MIKOŁAJKI

                                                                           Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka

   

      6 grudnia 2018r.  odbyła się w naszej szkole kolejna – już siódma -  edycja akcji charytatywnej ,,Szkolne Mikołajki”. O godzinie 11:00 wszyscy zebraliśmy się w odświętnie udekorowanej i pachnącej ,,domowymi wypiekami” sali gimnastycznej. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Magdaleną Brydzińską. Pozyskiwaniem przedmiotów do licytacji zajęli się uczniowie.

  Na początku głos zabrała Wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Janulewska, która powitała wszystkich obecnych i przypomniała o celu imprezy. Po przedstawieniu zasad dotyczących  akcji, prowadzący Michał Nadratowski rozpoczął licytację. 

  Wszyscy obecni uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi chętnie licytowali przedmioty, których było naprawdę wiele m.in. przedmioty robione własnoręcznie przez pracowników szkoły, ozdoby świąteczne, kosmetyki, zabiegi w salonach kosmetycznych i  fryzjerskich, bony do sklepów, sesje zdjęciowe, ubrania, kosz słodyczy, posiłki w żuromińskich restauracjach oraz wiele innych.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty ofiarowane przez nauczycieli naszej szkoły: lekcje gry na gitarze, szal wełniany ręcznie robiony, bombki ozdobne, świąteczne niespodzianki.

  Podczas imprezy można było skorzystać ze słodkich pyszności - były to ciasta przygotowane przez uczniów oraz ciepłe napoje. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły oraz podopiecznych Domu Dziecka w Rypinie. Na tegorocznej licytacji padł rekord, zebrano – 5419 zł

  Była to dla nas wyjątkowa lekcja wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych, bo jak mówią słowa: „Każdy gest, nawet najdrobniejszy…  zmienia świat, czyjś świat”.

  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !

  Organizatorzy

   

  >> GALERIA <<

 • Nauka przez doświadczenie - " Mali odkrywcy w przedszkolu"

  Nauka przez doświadczenie - " Mali odkrywcy w przedszkolu"

  Wizyta w przedszkolu

        5 grudnia p. A.  Góralska odwiedziła grupę przedszkolaków z Lutocina.  „ Mali Odkrywcy” zapoznali się z  rodzajami i zastosowaniem magnesów. Dzieci  chętnie wykonywały doświadczenia . Podczas zajęć zadawali  wiele  ciekawych pytań.  Przedszkolaki  samodzielnie doświadczyły jak dużą moc mają magnesy, czy działają przez kartkę, plastik, drewno i jakie przedmioty przyciągają. Dzieci sprawdziły  czy w wodzie również działa magnes. Przedszkolaki sterowały także "zdalnym" samochodem, do którego przyczepiony był magnes. Kierowały nim za pomocą magnesu trzymanego w dłoni. Na pamiątkę zajęć każdy otrzymał własny magnes, którym może poeksperymentować w domu.

   

  >> GALERIA <<

 • Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej – Ciechanów 2018

  Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej – Ciechanów 2018

       Zespół PIXEL z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie zdobył Grand Prix 20. Regionalnego Przeglądu Piosenki Turystycznej – Ciechanów 2018, który 3 grudnia 2018 r. odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Ciechanowie.

     Przegląd od lat przyciąga wykonawców z kręgu piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i wyjątkowo w tym roku piosenki patriotycznej. To właśnie w kategorii piosenki patriotycznej szkół ponadgimnazjalnych z piosenką pt. „Stare miasto” wystąpił zespół Pixel. Podopieczni Krzysztofa Błaszkiewicza to debiutanci. Z sześcioosobowego składu trzech uczniów, to uczniowie klas pierwszych. Za nowatorskie i oryginalne „podejście do tematu” oraz ekspresję wykonawczą: Jakub Zimny (śpiew), Aleksander Cyran (gitara akustyczna), Marek Krystian Wypych (gitara akustyczna), Kamil Pesta (keyboard), Jakub Kalkowski (saksofon tenorowy) i Jakub Kawczyński (cajon) otrzymali główna nagrodę przeglądu. Jak do tej pory jest to największe osiągnięcie młodych muzyków. Pasja z jaką podchodzą do tego co robią, pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość. Uzdolnionym muzycznie uczniom pozostaje tylko życzyć rozwijania swoich pasji oraz dalszych sukcesów.

 • Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

  Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

       23 listopada 2018r. o godz. 12:00 w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendyści z powiatu ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego                                       i żuromińskiego wraz z rodzicami, dyrektorami i nauczycielami szkół odebrali tę wspaniałą gratyfikację z roku Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty – Pani Doroty Skrzypek i Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie – Pana Jacka Zawiślińskiego. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie prowadząca - Pani Anna Maliszewska - wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, delegatura w Ciechanowie przybliżyła cel i znaczenie uroczystości oraz prosiła kolejno zaproszone osoby do wystąpienia i  odebrania dyplomu. Tę piękną uroczystość uświetnił wytęp uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7     z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. Chór oraz soliści wystąpili ze wzruszającym spektaklem tematycznie dotyczącym wartości życia , miłości, przyjaźni, wolności i niepodległości. Na zakończenie uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie Aleksandra Ulatowska, w imieniu wszystkich stypendystów, podziękowała za możliwość uczestnictwa w uroczystości. Podkreśliła jak wielką wartością jest wsparcie dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i rodziców w drodze do osiągania życiowych celów. Podziękowała również organom wspierającym szkolę – Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz    z delegaturami, Starostwom Powiatowym i wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez uczniów sukcesu.

   

   

  Gratulujemy Oli sukcesu i pięknego wystąpienia.

                                                                                                                        Dyrekcja

  >> GALERIA <<

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Wolność jest w nas - 100 rocznica odzyskania niepodległości

                                                                                             

         11 listopada o godzinie  11 00  w naszej szkole uroczyście upamiętniono setną rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości. Od  tamtych  wydarzeń minęło już  100
   lat. Wprowadzono Sztandar Szkoły i o 1111 uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrali prowadzący, którzy powitali wszystkich zebranych i oddali głos Dyrekcji Szkoły. Wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Janulewska serdecznie powitała nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, przedstawicieli prasy. Pani Wicedyrektor podkreśliła, że
   11 LISTOPADA to jedno z ważniejszych świąt narodowych. Po 123 latach niewoli ziściło się marzenie Polaków o wolności, którą długo zdobywaliśmy, o którą walczyły pokolenia  oddając w tej walce  wartość  najcenniejszą – swoje życie. Pamięć o 11 listopada to szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to hołd składany ofiarom, to także moralny obowiązek Polaków jako ludzi szanujących wolność narodów. Wicedyrektor Szkoły stwierdziła, że historia często podaje suche fakty. Za faktami kryją się jednak ludzkie losy, cierpienie, tragedie rodzin. Ojczyzna to nie tylko terytorium, to przede wszystkim kultura, religia, system wartości, poczucie bezpieczeństwa. OJCZYZNA to MATKA, która potrzebuje swoich dzieci, ich miłości, patriotyzmu, pamięci. Pani Wicedyrektor nawiązała do słów poety C. K. Norwida, który w wierszu „Moja Ojczyzna” powiedział: „Ojczyzny mojej stopy okrwawione włosami otrzeć na piasku Padam: lecz znam jej i twarz, i koronę Słońca słońc blasku”. Następnie głos zabrali prowadzący, którzy przedstawili krótkie rozważania na temat takich wartości jak  wspólne dobro, język, kultura, obyczaje. W tym momencie rozpoczął się Szkolny Przegląd Pieśni  i Piosenek Patriotycznych. Celem tego wspólnego świętowania było kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów, upamiętnienie ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, rozwijanie zainteresowań młodzieży historią ojczyzny, uwrażliwienie na piękno pieśni patriotycznej. Szkolni artyści wykonywali takie utwory jak Rota, Wojenko, wojenko, Biały krzyż, Szara piechota. Po prezentacji głos zabrała Wicedyrektor Szkoły Pani Ewa Janulewska, która ze wzruszeniem podziękowała wszystkim wykonawcom za przepiękną lekcję historii, pogratulowała odwagi i ogłosiła, że wszyscy są zwycięzcami. Szkolnym artystom wręczono pamiątkowe dyplomy. Podsumowano także konkurs na plakat o tematyce niepodległościowej – I miejsce zajęła praca uczennicy klasy I TS Małgorzaty Centkowskiej. Pani Wicedyrektor podziękowała uczniom i ich opiekunom za piękną lekcję patriotyzmu. Wystrój sali nadawał uroczystości powagi i podniosłości, znaczenie święta podkreśliła dekoracja: godło i flaga Polski,  brzozowe krzyże, plakaty. To część hołdu złożonego tym, którzy zapłacili najwyższą cenę, byśmy mogli cieszyć się wolną Ojczyzną. Cała społeczność  szkolna wyjątkowość tego dnia podkreśliła galowym strojem i kotylionami.

       W ten sposób listopadowy piątek stał się dla nas wszystkich dniem pełnym zadumy nad przeszłością kraju i kolejną próbą zrozumienia trudnych dziejów naszej OJCZYZNY.

                                                                                         Grażyna Truszczyńska   

  >> GALERIA <<

                                                                                                                                                                                                

 • DZIEŃ CZYTELNIKA W SZKOLE

  DZIEŃ  CZYTELNIKA W SZKOLE

  Książka  to przyszłość

   

       W miesiącu październiku odbyło się w naszej szkole szereg działań związanych
  z rozwijaniem i promowaniem czytelnictwa wśród młodzieży. Działania te związane były
  z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Cała akcja odbyła się w dniach od 17.09.2018r. do 05.11.2018 r. W ramach akcji uczniowie wzięli udział w konkursach: „ Książka – biblioteka -informacja”, „Świat Wiedźmina”, „Niepodległa - polskie symbole narodowe
  i wydarzenia historyczne
  ”. Młodzież przygotowała też prezentację multimedialną na temat  Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych, którą cała społeczność szkolna mogła obejrzeć w świetlicy szkolnej. Ważnym działaniem w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych były wyjścia uczniów klas pierwszych technikum do bibliotek lokalnych (pedagogicznej i powiatowo – miejskiej), zapoznanie z funkcjonowaniem bibliotek, ich zbiorami, zasadami korzystania i działalnością kulturalną. W naszej szkole odbyły się także lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych: Biblioteka szkolna, jej zbiory i warsztat informacyjny.
  W dniu 19.10.2018 r. młodzież klas IV TH, IV TI i III TH uczestniczyła w szkoleniu: „Doskonalenie umiejętności korzystania  z katalogów on-line i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów” (biblioteczny katalog OPAC, IBUK Libra, Niepodległość Polski i regionalia w zbiorach Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona). Zajęcia przeprowadziła Pani J. Szczechowicz – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Żurominie, która zwróciła uwagę na posługiwanie się dostępnym  przez Internet katalogiem  zbiorów biblioteki lub grupy bibliotek w celu odnalezienia lub sprawdzenia dostępności książek. Głównym dniem akcji był 24.10.2018 r., kiedy to o godz. 1055 młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu z Panią Beatą Sobieraj - plastykiem Żuromińskiego Centrum Kultury. Nasz gość interesująco opowiadał o swojej drodze artystycznej
  i pasji malarskiej. Lokalna artystka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów
  i zaprezentowała swoje prace. Uczestnicy spotkania wysłuchali także fragmentów ważnej pozycji
  z naszej literatury, mianowicie „Przedwiośnia” S.Żeromskiego. Książka ta była lekturą Narodowego Czytania. Rok 2018 jest Rokiem Zbigniewa Herberta. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu słowno-muzycznym „Czytam Herberta” zorganizowanym przez bibliotekę publiczną. Wysłuchano wierszy poety w aktorskiej interpretacji Ewy Dałkowskiej opatrzone muzyką na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona. Uczniowie spotkali się również z poetą, pisarzem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – Panem Cezarym Dobiesem, autorem biografii Zbigniewa Herberta związanej z Toruniem. Aby podkreślić Jubileusz 100-lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości młodzież weźmie udział w spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Węglicką nt. „Szlakiem bohaterów Kresowych”. Całe wydarzenie zostało zaakcentowane na terenie szkoły  przez plakaty,  gazetki promujące czytelnictwo i literaturę, pokaz oferty Hurtowni i Księgarni Taniej Książki. Podsumowaniem Dnia Czytelnika były nagrody wręczone laureatom w poszczególnych konkursach bibliotecznych. Wszystkie działania koordynowali nauczyciele: J.Grabowska, G.Truszczyńska, A.Wilary i G.Wronkowski.

           Akcja ta nie tylko promowała i rozwijała kompetencje czytelnicze, ale przede wszystkim uwrażliwiała na piękno języka literackiego, stwarzała uczniom możliwość prezentowania swoich umiejętności i uczyła szacunku do dziedzictwa kulturowego narodu i regionu.

            Był to ważny dzień w życiu naszej szkoły. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci młodzież do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej i „ spotkań z książką”.

                                                                                                                             Grażyna Truszczyńska
                                                                                                                                 Jadwiga Grabowska

 • STYPENDIA STAROSTY DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

  STYPENDIA STAROSTY DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

   

    

   

       W dniu 19 października 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenia Stypendium dla Uzdolnionej Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych przez Powiat Żuromiński.

       W naszej szkole stypendium w roku szkolnym 2017/2018  otrzymali :

  1. Zuzanna Miłoszewska   - klasa 3 TI     technik informatyk
  2. Kinga Rzymowska          - klasa 2 TMI technik informatyk
  3. Andżelika Kryszczak       - klasa   2w      wielozawodowa
  4. Łukasz Lewandowski     - klasa  2w       wielozawodowa
 • Otwarcie Stadionu Szkolnego
  18.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otwarcie Stadionu Szkolnego .

 • DZIEŃ  PATRONA  SZKOŁY
  17.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PATRONA SZKOŁY.

 • Dzień Patrona Szkoły

  DZIEŃ   PATRONA    SZKOŁY

                                                                                 JAN  PAWEŁ  II  OBROŃCA  NIEPODLEGŁEJ  POLSKI

   

      We wtorek 16 października 2018r. obchodziliśmy Dzień Patrona. O godzinie 900 cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy Świętej odprawionej przez księdza Artura Kowalczyka w intencji wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Po powrocie do szkoły młodzież spotkała się z wychowawcami, aby podzielić się swoimi refleksjami
   i przeżyciami związanymi ze Świętym Janem Pawłem II. O godzinie 1030 wszyscy zebraliśmy się na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, aby uczcić swojego Patrona. Wprowadzono Sztandar Szkoły. Uroczystą akademię otworzył Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który przywitał wszystkich zebranych i oddał głos księdzu Arturowi, który zwrócił uwagę na piękne rysy twarzy Jana Pawła II, ale przede wszystkim podkreślił piękno wewnętrzne i wartości, które ukształtowały Ojca Świętego. Ksiądz Artur Kowalczyk nawiązał do kilku historii z życia Naszego Patrona, podkreślając znaczenie Matki Boskiej
   w życiu Jana Pawła II . Następnie głos zabrała młodzież, która pod kierunkiem nauczycieli przygotowała uroczystą akademię. Montaż słowno – muzyczny wzruszył nas do łez. Piękne słowa i śpiew ulubionych pieśni naszego Patrona, które popłynęły z uczniowskich serc przypomniały postać Karola Wojtyły. Święto Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznawanie  Jego nauki, szczególnie tej kierowanej do Polaków
  w kontekście takich wartości jak: sumienie, Ojczyzna, wolność kraju i wolność słowa. Święty Jan Paweł II był jednym z nas, a jednocześnie stał się naszym Wychowawcą
   i Nauczycielem. Wczytujemy się w Jego naukę i oddajemy w Ojcowską opiekę: „A my tutaj wciąż na dole, rozmyślamy jak, temu światu dziś, nadać większy sens…”

      Naszemu świętowaniu towarzyszyła wyjątkowa dekoracja: portret naszego Patrona, hasło
   „Jan Paweł II Obrońca Niepodległej Polski”, znicze i  biało – czerwone kwiaty. Ważną częścią uroczystości była prezentacja multimedialna poświęcona życiu i pontyfikatowi Papieża Polaka. Nastrój spotkania był podniosły i wzruszający.

        Po uroczystej akademii młodzież udała się do domu, a pracownicy szkoły spotkali się
   w świetlicy szkolnej, aby delektować się „ papieskimi kremówkami”. Był to bardzo ważny dzień w życiu społeczności szkolnej.

   

                                                                                            Grażyna Truszczyńska

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ   EDUKACJI  NARODOWEJ

  DZIEŃ     EDUKACJI    NARODOWEJ

                                                   „Milion róż w podzięce za trud i serce ”

         12 października 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Starosta Powiatu Pan Jerzy Rzymowski i Ksiądz Kanonik Kazimierz Kowalski. Wprowadzono Sztandar Szkoły.
   W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który serdecznie powitał gości przybyłych na uroczystość, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów
   i nauczycieli emerytów. Dyrektor Szkoły złożył wszystkim wychowawcom, pedagogom
   i pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za wychowawczy i dydaktyczny trud, za oddanie i wsparcie dla uczniów, oraz poświęcenie i wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów. Pan Dyrektor, mówiąc o pracy nauczycieli, nawiązał do słów E. Orzeszkowej: „Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą”. Dyrektor Szkoły życzył, aby niełatwa misja nauczyciela przyniosła jeszcze lepsze efekty i satysfakcję. Życzenia z okazji Święta Oświaty złożył także Starosta Powiatu Pan Jerzy Rzymowski. W dalszej części uroczystości Dyrektor Szkoły z okazji Święta Oświaty docenił wkład pracy nauczycieli
   i pracowników w wyniki nauczania, w organizację procesu dydaktyczno – wychowawczego, nagradzając Ich Nagrodą Dyrektora Szkoły. Nagrody otrzymali: p. K. Błaszkiewicz,
  p. M . Brydzińska, p. B. Gronkiewicz, p. M. Krasiński, p. K. Lewandowska, p. R. Lemański, p. E. Pietrzak, p. P. Oleksiak, p. D. Rzymowska, p. K. Watkowski . Nagrody otrzymali także pracownicy szkoły: p. M. Jakowska, p. J.Górczewska, p. M. Domżalska, p. M. Bojarska
   i  p. B. Surgał. Nagrody Starosty Powiatu otrzymali – p. W. Smoliński, p. E. Janulewska
   i p. G. Truszczyńska.  Następnie  głos zabrała młodzież, która swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy pragnęła wyrazić przez program artystyczny. Minutą ciszy uczczono zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Delegacja młodzieży udała się na cmentarz, aby zapalić znicze. Wyprowadzono Sztandar Szkoły. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. K. Machulskiej, p. K. Kamińskiej, p. A. Góralskiej,
   p. M. Radzimskiej, p. R. Sękowskiej, p. M. Brydzińskiej i p. K. Błaszkiewicza przygotowali pełne humoru konkursy oraz wiersze  podkreślające ciężką pracę nauczycieli. Był konkursy: „Jaka to melodia”, „Próba mądrości”, „Ten tekst brzmi znajomo” i  piosenki w wykonaniu naszych szkolnych artystów. Była też Gala Osobowości ZSP – wyróżniono nauczycieli
   w kategoriach: Wybuchowy nauczyciel, Oaza spokoju, Szeroki uśmiech, Szyk i elegancja, Twarda ręka. Występ młodzieży dostarczył wszystkim pracownikom oświaty wielu wzruszeń, stwarzał okazje zarówno do śmiechu, jak i do refleksji. Szkolni artyści za swoje występy otrzymali gromkie brawa. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
          Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, odśpiewali  „ Sto lat” oraz wręczyli słodkie upominki. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek  przy kawie i słodkim ciastku.

   

  >> GALERIA <<

   

                                          Grażyna Truszczyńska

 • 25. JUBILEUSZOWA AKCJA EKOLOGICZNA: SPRZĄTANIE ŚWIATA. POLSKA 2018.

  25. JUBILEUSZOWA AKCJA EKOLOGICZNA: SPRZĄTANIE ŚWIATA. POLSKA 2018.

  25. JUBILEUSZOWA AKCJA EKOLOGICZNA: SPRZĄTANIE ŚWIATA. POLSKA 2018.

   

  Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna 25. akcja ekologiczna Sprzątanie świata – Polska 2018. W ramach tegorocznej kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska, segregacji odpadów oraz kształtowania postaw proekologicznych.

  W akcji sprzątania naszej najbliższej okolicy, która odbyła się 21 września 2018 roku, wzięli udział uczniowie klas technikum:  I  TI i  II  TMI, wychowawcy: p. C. Sznyter, p. G. Piłat oraz opiekunowie: p. J. Grabowska, p. A. Wilary.                   

              W wyniku akcji ekologicznej uporządkowano tereny położone przy szkole oraz pobocza przy ulicy Lidzbarskiej, a także rowy i pobocza przy ścieżce rowerowej w kierunku  miejscowości Brudnice. W wyniku akcji uzbierano pięć worków – po 120 litrów każdy – śmieci i różnorodnych odpadów. Podczas akcji ekologicznej nie tylko uprzątnięto śmieci z wymienionych obszarów, a także wypracowano nawyki  odpowiedzialności za losy naszego lokalnego środowiska.

             Czynny udział młodzieży w uporządkowaniu oraz zachowaniu w czystości „ małej ojczyzny” potwierdza hasło ekologiczne: Myśl globalnie – działaj lokalnie! Od każdego i każdej z nas zależy dalszy los naszego otoczenia, regionu, kraju i całej planety. Akcje ekologiczne nie tylko popularyzują wiedzę o przyrodzie, ale przede wszystkim kształtują postawę względem otaczającego środowiska oraz wrażliwość ekologiczną uczniów. Przyczyniają się także do integracji zespołów klasowych.

   

  W imieniu Organizatorów i Uczestników akcji ekologicznej - Anna Wilary

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie
  ul. Lidzbarska 27
  09-300 Żuromin
 • (23) 657-25-02

Galeria zdjęć